środa, 7 sierpnia 2013

Black hole sun // Vanity. Fotografia mody

Tropikalne upały wciąż królują w naszym kraju i wieczory to najprzyjemniejsza część dnia - robi się chłodniej, powietrze przepełnia zapach ogrodu a mi wraca chęć do funkcjonowania i jakaś krzta kreatywności.
Zainspirowana czarną stylizacją Anji Rubik, którą wczoraj dojrzałam w czeluściach internetu przypomniałam sobie o mojej, która powstała jakiś miesiąc temu. Nie jest to zdecydowanie ubiór na pory dnia przed zachodem słońca...
blouse, skirt - vintage
shoes - nn

***

Jako że ostatnimi czasy nic ciekawego, czym mogłabym się podzielić z Wami nie przychodzi mi do głowy postanowiłam zaprezentować Wam wystawę, którą odwiedziłam w lipcu.

Vanity. Fotografia mody z kolekcji F. C. Gundlacha

Jednym z głównych wydarzeń 11. edycji międzynarodowego festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie jest wystawa poświęcona historii fotografii modowej XX wieku. 

 Wystawę można obejrzeć do 1 września w Muzeum Narodowym w Krakowie (Gmach Główny)


Moda jest dobitnym wyrazem przemian kanonów piękna i zmian społecznych, ekspresyjną grą pomiędzy przynależnością a odrębnością, komunikacją i trendem. Jej jedynym stałym elementem jest nieustanna zmiana. Wystawa "Vanity" w Muzeum Narodowym w Krakowie, zorganizowana w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2013, prezentuje sto prac fotograficznych z kolekcji F.C. Gundlacha poświęconych modzie.

Legendarny fotograf mody, galerzysta, kolekcjoner i kurator Franz Christian Gundlach (ur. 1926) uważa fotografię mody za najbardziej jednoznaczny wskaźnik kontekstu społecznego: "Fotografie mody zawsze są interpretacjami, efektami scenografii. Odzwierciedlają i prezentują ducha czasów obecnych oraz zwiastują przyszłych".


źródło: muzeum.krakow.pl, fot. własne


Polecam również mój profil na vinted.pl - znajdziecie tam sporo różnych ubrań i może coś przypadnie Wam do gustuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz