sobota, 10 listopada 2012

I żeby tylko nie dać zmiażdżyć się kolosom... // Sao Paulo Fashion Week

Witam, ostatnie dni są jak wspomnienia lata, bądź ciepłej jesieni, można ograniczyć liczbę warstw ubrań, ubrać spódnicę bez ryzyka natychmiastowego przeziębienia. Mam nadzieję, że potrwa to jak najdłużej, bo listopad na razie pozytywnie zaskakuje.
Ostatnio wybrałam się na zakupy. Jako że zbytnio nieplanowane okazały się udane. Poniżej wykorzystałam zakupioną wtedy bluzkę (i kapciochy, czyli "jeszcze nie wychodzę więc cyknę fotkę bez butów")
Czerń często łączę zupełnie nieinnowacyjnie z beżem, jako dodatek czerwień, którą uwielbiam za wyrazistość.

blouse - Quiosque
sweater - Zara
skirt - Promod
boots - numero 283/Venezia
bag, necklace - vintage


***

Myśleliście pewnie czasem o tym, po co tak gonimy. Zabieganie, stres szkodzi zdrowiu, to oczywiste. Czy jednak da się żyć bez stresu. Całkowicie bezstresowe wychowanie dzieci nie sprawdziło się. Bezstresowe życie istnieje? Oglądając bohatera sportowego Polski ostatnich dni, Jerzego Janowicza słuchałam jak opowiadał, że podczas turnieju prawie nie spał i nie jadł. Sukces okupiony ogromnym stresem, przed finałem był już bardzo zmęczony. Mówimy, że da się nauczyć walki ze stresem. Tak, na pewno, ale wydaje mi się, że na chwilę. Wszystko co nas spotkało, czego doświadczyliśmy kiedyś do nas wróci. W takim razie, czy warto gonić za karierą, pieniądzem kosztem samopoczucia, stresu? Ostatnio mogę porównać moje jakby dwa życia - mniej i bardziej wypełnione stresem i powiem, że stresujący może być paradoksalnie brak stresu, nuda, poczucie, że nie jesteśmy niezbędni, że świat się bez nas nie zawali. Stres w rozsądnych "dawkach" jest całkiem przydatny jeśli dotyczy spraw, które lubimy robić, czasem nawet motywuje.Ważne, żebyśmy wiedzieli kiedy zaczyna nam poważnie szkodzić i przestajemy to kontrolować. Także NO STRESS!


***

Ostatnio w tv usłyszałam o brazylijskim tygodniu mody, który podobno był opóźniony, bo projektanci chcieli się do niego lepiej przygotować. To kilka zdjęć z Sao Paulo Fashion Week

Teca por Helo Rocha //fot. france24.com

Ronaldo Fraga Autumn/Winter 2013// fot. photos.twincities.com
Teca by Helo Rocha Autumn/Winter 2013 /fot. photos.twincities.com
Ronaldo Fraga Autumn/Winter 2013 /fot.  photos.twincities.com
Fause Haten Autumn/Winter 2013 /fot.  photos.twincities.com
Teca by Helo Rocha Autumn/Winter 2013/fot. photos.twincities.com
Fause Haten Autumn/Winter 2013 /fot. photos.twincities.com
Fause Haten Autumn/Winter 2013 /fot. photos.twincities.com
Teca by Helo Rocha Autumn/Winter 2013/fot. photos.twincities.com
Lino Villaventura /http://photos.mercurynews.com
Samuel Cirnansck/http://photos.mercurynews.com
Ellus/http://photos.mercurynews.com
Triton/http://photos.mercurynews.com
Triton/fot.http://photos.mercurynews.com

Pozdrawiam Was serdecznie, miłego weekendu

1 komentarz: