piątek, 2 grudnia 2011

Brązowo, czyli po włosku - styl // Alfabet mody - C jak Chalayan

Chora, leżę w domu więc stylizacja będzie, ale beze mnie jako 'zombie'.
Brąz to jeden z moich ulubionych kolorów, zwłaszcza tej zimy, która jeszcze jest jesienna. Brąz - barwa ziemi i jak dla mnie Włoch. Od najmłodszych lat Włochy to zawsze była dla mnie kawa i skóra. Obie w brązie. Dziś również ta barwa w stylizacje, czyli komplety z nowymi spodniami z H&M.

I'm sick and I'm thinking of... if you want to read my post in English?***

C - Hussein Chalayan

Postanowiłam odgrzebać serię, która jakiś czas temu zapoczątkowałam - Alfabet światowej mody. Tym razem C. Wpisując w wyszukiwarkę domy mody, projektanci na C wyskoczyło mi oczywiście Chanel. Jednak o tym domu mody można znaleźć i mówić wiele. 
Dlatego bardziej zainteresowało mnie nazwisko, które usłyszałam pierwszy raz - Hussein Chalayan. Znajdował się w kategorii - brytyjscy projektanci. Drążąc temat dotarłam do informacji, że jest to 41- letni projektant tureckiego pochodzenia od dawna mieszkający i pracujący w Anglii. Osobistość kontrowersyjna, która 'jest' w świecie mody już od kilkunastu lat. 
Mając niecałe 30 lat na koncie miał już sporo nagród oraz sukcesów, zwłaszcza na Wyspach. Z kontaktów ze 'znanymi' ubierał Bjork a krytykował Kate Moss za współpracę z TopShop. Sam chcąc być projektantem ekskluzywnym oraaz sterem, żeglarzem i okrętem popadł w długi, z których wyciągnęła go praca dla takich marek jak - Marks and Spencer, Asprey i Gibo. Ucząc się na błędach, Chalayan otworzył tańszą linią, zaczął pracować również nad męskimi ubraniami. 
W 2008 roku współpracował z firmą Svarowski oraz Puma
Stworzył wiele bardzo oryginalnych kolekcji. Inspiracje, które są w nich zawarte to wszelakie odmiany światła ujęte w materiałach i dodatkach. Od diod LED po jakby 'kosmiczne', gwiezdne nadruki. Kolekcje z ostatnich sezonów wydają mi się spokojniejsze, bardziej klasyczne, bazujące na marynarkach i dość prostych cięciach. Sam projektant a właściwie artysta musiał przejść długą, ale na pewno ciekawą drogę do sukcesu, która obfitowała w oryginalne doświadczenia. My możemy zaś podziwiać to w jego kreacjach. 
W lipcu zaś ukazała się książka „Hussein Chalayan by Hussein Chalayan”, w której zebrano 250 kolorowych zdjęć dokumentujących najważniejsze kreacje, instalacje, rysunki i filmy wideo artysty.
– W modzie chodzi mi o to, żeby odzwierciedlać życie. Inne dziedziny sztuki też to robią. Chciałem, żeby w moich projektach zawierała się cała istota życia, dzięki czemu mógłbym się przy ich tworzeniu też uczyć. Zawsze interesowałem się teorią. Lubię przeciwieństwa, rzeczy, których jesteśmy świadomi, ale nie potrafimy tego wyartykułować- to jego podejście do mody.


http://www.londonfashionweek.co.uk
Bjork 1995 / http://nigelnotrends.blogspot.com


http://nataliaallen.files.wordpress.com

2007 /dezeen.com
2007 /talk2myshirt.com

'Table skirt' 2000 /hapsical.blogspot.com
2000 /artstore.pl
artstore.pl
http://elle-magazine.tumblr.com
whitewing.co.uk
for Marks and Spencer /fashion.telegraph.co.uk
kolekcje do obejrzenia na stronie vogue.co.uk

2002:


2003:2004:


2005:2006:

2007:2008:


2010:


2011:2012:


Lady Gaga /tvp.pl
http://owlondon.com
http://irenajurek.blogspot.com
źródła: kapka.pl, tvp.pl, vogue.co.uk, warszawianki.pl, wikipedia

5 komentarzy:

 1. bardzo lubię Bjork :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Amazing pictures!
  Thanks for your lovely comment!
  Kisses

  www.ineedmorehungers.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. love the fur and the green top!

  http://forallthatjas.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. pięknie

  zapraszam do konkursu do wygrania 100zł
  www.styliowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Great collection of photos, I love the the first photo from the 2003 section. Following via blogger :)


  Danielle
  xo

  https://twitter.com/#!/NEWEST_WRINKLE
  http://newestwrinkledlh.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń