poniedziałek, 6 maja 2013

Modny Śląsk

Śląsk to region, który długo kojarzył mi się tylko z kopalniami i brudnymi kamienicami. Aż tutaj nie zamieszkałam. Dla ścisłości - Katowice nie są moim ulubionym miastem w Polsce, ale powoli staram się je tolerować a kiedyś może nawet polubię. To miejsce zaskakujące, pełne kreatywnych ludzi i ciekawych inicjatyw.

Kiedy w przeglądarce wpisuje 'Śląsk' na początku pojawiają się nazwy instytucji państwowych, klubów sportowych oraz zespołu pieśni i tańca. Na kolejnej stronie pojawia się link do projektu, który chciałabym dziś przybliżyć - MODNY ŚLĄSK


W najbliższy weekend 11- 13 maja odbędzie się II edycja projektu realizowanego w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2013. Tylko nazwa brzmi groźnie a może nudnie. W ciągu tych kilku dni organizatorzy, na czele z panią Iloną Kanclerz będą chcieli przybliżyć nam śląską modę. Projektanci czy marki pochodzące z tego regionu rozwijają się prężnie, co miejmy nadzieję podczas tego weekendu będzie można zobaczyć. Wiem, że ze Śląskiem związani są tacy projektanci jak bola, AGA PAUL, GOES to M, gryfnie czy bro.Kat a podczas tego weekendu mam nadzieję dowiedzieć się więcej o modzie regionu, w którym mieszkam.

Poniżej przedstawiam wydarzenia, które odbędą się w ramach II Edycji projektu MODNY ŚLĄSK:

Inauguracja Drugiej Edycji Modnego Śląska odbędzie się w Zabrzu 

11 maja 2013 roku wieczorem w Kwartale Sztuki w galerii 'Impresja', która mieści się w budynku byłej pływalni huty 'Donnersmarck', będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu - multimedialnej odsłonie wielu sztuk współczesnych, oraz wernisażu poplenerowym z działań artystycznych w zakresie m.in.: fotografii, filmu, grafiki oraz mody. Towarzyszyć mu będzie pokaz tańca współczesnego grupy teatralnej Atrum. Wszyscy artyści oraz osoby zaangażowane w projekt związane są z Zabrzem. Projekt powstał dzięki zaangażowaniu: Miasta Zabrze, Wyższej Szkoły Technicznej, Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i Liceum Plastycznego w Zabrzu, oraz miejskich instytucji kulturalnych, a także lokalnych przedsiębiorców, rozwinął się niebywale i oprócz radości tworzenia przyniósł zaskakujące efekty artystyczne. Wstęp wolny.

12 maja 2013 roku w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach (ul. Rolna) odbędą się wykłady i prezentacje:

godz. 12 - Jagoda Komorowska - Najważniejsze 100lecie w historii mody

godz. 13 - Michał Zaczyński - Promocja i marketing w sektorach mody

12 maja na ulicy Mariackiej o godzinie 15:00 Elżbieta Bek specjalistka w zakresie krawiectwa unikatowego przeprowadzi warsztaty dla dzieci. Tegoroczny temat zabawy: WIDZĘ WIĘCEJ NIŻ INNI - CZY MOGĘ KREOWAĆ?

W tym roku Fundacja TVS do projektowania zaprosiła dzieci z Domu Opieki Dziennej Aniołów Stróżów z Katowic.


13 maja od godziny 12 w Starym Dworcu Kolejowym odbędzie się impreza pod nazwą 'WHO NOW, WHO NEXT?'

W ramach tego wydarzenia będzie można obejrzeć pokazy 8 projektantów a będą to: Olga Pokrywka, Aga Paul, Sylwia Kasela, Magda Pogorzelska, Paulina Mieczkowska, Agnieszka Warsz oraz Adrian Kurowski 

13 maja o godzinie 21 na zakończenie tegorocznej edycji odbędzie się GALA II Edycji Modnego Śląska 2013 MODA NA ŚLĄSK:
Niestety, będę mogła uczestniczyć w tej edycji imprezy dopiero ostatniego dnia, ale mam nadzieję, że będę pod wrażeniem zarówno projektów, organizacji i oprawy. Pokażmy, że Śląsk staje się potęgą także w dziedzinie mody!


Wszystkie informacje pochodzą ze strony MODNY ŚLĄSK na FacebookuPolecam!

2 komentarze: