wtorek, 12 marca 2013

Cracow Fashion Week - zapowiedź

Witam! Już w sobotę rozpocznie się tydzień, przez który Kraków będzie podporządkowany modzie. Od 16 do 24 marca w mieście, które zarazem jest piękne i zasnute przez smog będą odbywać się imprezy z kategorii mody i designu.

Piąta edycja Cracow Fashion Awards otworzy Cracow Fashion Week. Absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentują swoje projekty - na pewno to sobotnie popołudnie będzie ogromnie inspirujące dla wszystkich, którzy będą podziwiać kolekcje przyszłych potentatów polskiej mody. Będą one oceniane przez takie osobistości jak Ilona Kanclerz, Dorota Wróblewska, Michał Zaczyński, Krystyna Mazurówna czy Jerzy Antkowiak. To oni zdecydują, do kogo powędruje statuetka Kolekcji Roku oraz wiele innych nagród ufundowanych przez sponsorów.
Internauci również będą mogli oddać swój głos na zaprezentowane kolekcje na stronie www.ksa.edu.pl od 20 do 27 marca. Zarówno na zwycięzcę jak i głosujących czekają atrakcyjne nagrody.

Cracow Fashion Week to także szereg znakomitych imprez. Poza konkursem dla młodych projektantów czeka nas kilka pokazów, wykłady znanych osobistości ze świata mody, wystawy fotografii, warsztaty projektowania mody i biżuterii, konferencja blogerów modowych, swap i Targi Dizajnu oraz pierwszy w Krakowie bieg na szpilkach w ramach imprezy urodzinowej Galerii Kazimierz. Na większość wydarzeń jest wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można prześledzić na stronie www.cracowfashionweek.com

Będzie to pierwsza impreza tego typu, w której wezmę udział. Nie mogę się doczekać, ponieważ szykuje się naprawdę ciekawe przedsięwzięcie, które mam nadzieję, pokaże jak duży jest potencjał polskiej branży modowej i da nadzieję na jej świetlaną przyszłość.
Mimo zapowiadanej niesprzyjającej pogody dzielnie mam zamiar już od soboty uczestniczyć w tym wydarzeniu, które postaram się Wam później zrelacjonować.A może ktoś z Was również ma zamiar wziąć udział w CFW?


1 komentarz:

  1. Zapowiada się bardzo ciekawie...
    http://www.fashionable.com.pl/

    OdpowiedzUsuń