niedziela, 25 marca 2012

3 x M, czyli czas na przerwę

Witam serdecznie i słonecznie. Tak wciągnęłam się w cotygodniowe postowanie, że w ramach oderwania się od nauki piszę poniższy tekst. Wiosna rozszalała się na dobre, nareszcie można spacerować bez kurtek, w okularach przeciwsłonecznych i półbutach. Za oknem słońce a na moim parapecie żonkile. Przy takiej pogodzie zdecydowanie sprawdza się studencka zasada – rób wszystko, byle by się nie uczyć. Stosując się do niej w weekend spotkałam się z przyjaciółmi oraz byłam na Swap Party. Trochę szerzej o tym wydarzeniu na stronie Laff, którą przy tej okazji poznałam. To bardzo fajna inicjatywa, byłam tam pierwszy raz, tym razem nic nie ‘upolowałam’, ale już czuję, że nie będę mogła doczekać się kolejnego.

I' m writing the post, because I need a break from books and studying. For pleasure last days I was on Swap Party - swapping clothes with other girls/bloggers is amazing idea. 
Next part of post is about mode/clothes brand - Mohito and blazers. In Poland still spring. Sunny weather let me to wear blazer instead of jackets and I love it.

Tytuł posta nawiązuje zaś do trzech słów – ‘tagów’ – Marynarki, Moj(h)ito i Muzyka.
Marynarki – noszę je przez ostatnie słoneczne dni zamiast kurtek; odkąd kilka lat temu z powrotem je polubiłam nie rozstaje się z nimi, zwłaszcza w okresach przejściowych – jesiennych czy wiosennych.  Marynarka to dobry ‘gadżet’, można nią przełamać zarówno elegancki jak i casualowy strój, zmienić albo podkreślić jego charakter.

Mohito – ostatnio mój ulubiony sklep, może nie ma tam niezwykłych rzeczy, ale jednak zawsze znajdę jedną czy dwie rzeczy dla siebie. Później kompletuję zestawy,  jak widać poniżej. Mojito to również mój ulubiony, zielony drink, kojarzy mi się z wakacjami i knajpkami przy plaży; nie mogę się doczekać kiedy zostanę nim uraczona w równie miłych okolicznościach.t-shirt - Top Shop
pants - Mohito
blazer, belt - Mohito
bag - Top Secret
heels - Deichmannt-shirt, pants, belt - Mohito
blazer - vintage Marks & Spencer
bag - sh

***

W sprawach kulturalnych dziś kategoria MUZYKA. Chciałabym kilka słów napisać o moich ulubionych polskich wokalistkach. Najpierw te, które lubię od lat – Katarzyna Nosowska, Ania Dąbrowska i Monika Brodka. Każda inna, każda wrażliwa, śpiewająca inaczej o świecie, niezwykłe głosy, osobowości. Pierwsze dwie lubię od lat, Brodkę polubiłam od ostatniej, fenomenalnej płyty. Śledzę też Moniki gust modowy i styl czekając na jej kolejne ciekawe pomysły strojów.
Przeglądając playlistę winampowo – fejsbukową dodałabym też fascynacje z ostatnich miesięcy – zjawiskową Julię Marcell, oryginalną Gabę Kulkę i eteryczną Kari Amirian. Polecam każdą z tych artystek, naprawdę tworzą one muzykę a nie sezonowe hity.

15 komentarzy:

 1. i like so much your personal style.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne stylizacja, a SWAP-y to faktycznie ciekawa inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. hey, cute blog you have :)

  I'd love if you could visit my blog www.7wondersblog.net

  maybe we can follow each other if you like it? :)

  Georgi xx

  OdpowiedzUsuń
 4. tez uwielbiam marynarki, a ta Twoja rozowo-biala jest przesliczna!!
  xxo

  OdpowiedzUsuń
 5. podobaja mi sie Twoje marynarki ,swietneeee!

  OdpowiedzUsuń
 6. i just found your blog and i love it hun!

  +follower!

  say hi back sometime?
  xxx

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny zestaw ; ) Uwielbiam marynarki !

  OdpowiedzUsuń
 8. dzięki wam wszystkim, pozdrawiam ciepło :)

  thanks everyone!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kari Amirian jest najlepsza :)))) Moja ukochana

  OdpowiedzUsuń
 10. super wyglądasz:)
  podoba mi się Twój blog:) poobserwujemy?:*

  OdpowiedzUsuń