piątek, 24 lutego 2012

D jak Dries van Noten & pożegnanie zimy

Alfabet światowej mody - D jak Dries van Noten

Dries van Noten – projektant, o którym gdzieś, kiedyś słyszałam. Dopiero teraz zainteresowałam się bardziej jego ‘twórczością’. Na jego kreacje natknęłam się na stronie jednej z polskich modelek i przekonały mnie do siebie na tyle, aby przejrzeć jego kolekcje. Oto i rezultaty.
Na jednej ze stron spotkałam się z określeniem, że pokazy kolekcji Belga to wielkie wydarzenia, show a nawet rodzaj artystycznych instalacji. Coś takiego może rzeczywiście przyciągnąć i zainteresować widzów. Z tego co wyczytałam w artykułach o tych właśnie pokazach z okazji 50 pokazu modelki przechadzały się po 140 - metrowym stole po wydanym wykwintnym obiedzie dla zaproszonych gości.
Dries van Noten uznawany jest za jednego z najbardziej kreatywnych projektantów mody. Cała jego najbliższa rodzina była związana z modą, projektowanie więc ma we krwi. Jeszcze jako dziecko, Dries jeździł z ojcem na pokazy do europejskich stolic mody. Od początku swojej ‘kariery’ miał własną wizję swoich projektów. Po studiach w Antwerp's Royal Academy rozpoczął pracę nad własnymi kolekcjami, co okazuje się wielkim sukcesem. Obecnie kreator ceniony jest nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.
Ubrania Dries van Noten’a są bardzo zdobione ciekawymi i oryginalnymi wzorami. Dominują lejące, miękkie tkaniny. Jego kolekcje są w większości kolorowe, ponieważ Van Notena głównie inspirują kultury egzotyczne. Połączenia pasków, prążków z kwiatami są u niego na porządku dziennym i wcale nie wyglądają kiczowato, wręcz przeciwnie. Uwielbia tworzyć spodnie, żakiety, sukienki i płaszcze. W jednym z artykułów o projektancie ten rodzaj mody określono jako ‘inteligentną’ i sama podpisałabym się pod tym stwierdzeniem.
Dużym plusem jak dla mnie jest to, że marka nie oferuje ubrań haute couture, a sam projektant podkreśla: “ Może i jestem troszkę naiwny, ale nie podoba mi się idea projektowania ubrań tylko dla sztuki.” Możecie się ze mną nie zgodzić, wolę projektowanie dla ludzi, choć nie zaprzeczę, że haute couture również czasem mnie zachwyca (bardziej jako dzieło sztuki niż ubranie). 

Mode alphabet - letter D. This post is about genius - intelligent, original designer Dries van Noten. I love his outfits - colourful and decorated with a patterns. Great trousers, jackets, coats and dresses. For my is important that his collections are ready to wear, no haute couture. Clothes for normal, but unique women.

looksfery.com
bhclub.pl
bhclub.pl
bhclub.pl
http://forums.thefashionspot.com
forums.thefashionspot.com


W ostatniej kolekcji projektant umieścił również klasyczne kroje i kolor - czerń, biel, szary.

lamode.info
lamode.info
lamode.info
lamode.info
lamode.info
lamode.info
lamode.info
lamode.info
lamode.info
lamode.info
***

Teraz moja ostatnia (mam nadzieję) stylizacja (mój puchaty, 'kurczakowy' sweter wreszcie zaprezentowany) zimowo-casualowa, bo wiosna idzie! Oby przyszła jak najszybciej.

This is the last (I hope...) winter-casual composition, because Spring is coming!


bluzka, sweter/ blouse, sweater - sh
spodnie/ trousers - Mohito

Miłego weekendu // See you soon!

8 komentarzy:

 1. Lovely photos! Your newest follower <3 Sarah

  Follow back? :] somelikeitsimple.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Such a lovely collection, great prints!!

  Danielle
  xo

  newestwrinkledlh.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. loving the sweater!

  www.aroundlucia.com
  www.aroundlucia.com

  OdpowiedzUsuń