wtorek, 17 maja 2011

Cannes Bianco

W nadmorskim francuskim miasteczku po raz 64. od 11 maja trwa najbardziej znany na świecie festiwal filmowy. W pokazach pozakonkursowych będzie można zobaczyć m.in. czwartą część "Piratów z Karaibów" oraz "The Beaver" Jodie Foster z Melem Gibsonem w roli głównej. Podczas ceremonii otwarcia pokazany został nowy film Woody'ego Allena - "Midnight In Paris", z udziałem gwiazd takich jak Owen Wilson, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Adrien Brody oraz Carli Bruni-Sarkozy. W konkursie zobaczymy m.in.  film "Skóra, w której żyję", reż. Pedro Almodóvar, "The Tree Of Life", reż. Terrence Malick, "Melancholia", reż. Lars Von Trier, "Sleeping Beauty", reż. Julia Leigh, "Habemus Papam", reż. Nanni Moretti i oraz wiele innych z całego świata. Festiwal zamknie film "The Beloved" w reżyserii Christophe’a Honore. Święto kina w Cannes potrwa do 22 maja. 

Patrząc na ten festiwal od strony modowej to nasuwa się jedno stwierdzenie <dotyczące głównie kobiecych kreacji> - Cannes skąpane jest w bieli. Co najmniej jedna gwiazda każdego prezentowanego filmu pojawiła się i pewnie pojawi w białej kreacji lub jakiejś "odmianie" tego koloru <czasami biel przełamywała inna barwa>. Królują również proste formy, które dopełniają koronki, hafty czy falbany.
Mia Wasikowska in Valentino
Zoe Saldana in Armani
Uma Thurman in Versace
Aishwarya Rai in Elie Saab
Penelope Cruz in Marchesa
Fan Bingbing
Astrid Berges-Frisbey in Chanel
 
Znalazły się również panie oryginalne, które biel zamieniły na majestatyczne bordowe czy granatowe kreacje.

Fan Bingbing
Angelina Jolie
Jessica Chastain
Sarah Jessica Parker
Karolina Kurkova
Mia Wasikowska
Bar Rafaeli
Mi najbardziej spodobały się kreacje Penelope Cruz, Zoe Saldana i Bar Rafaeli. Część informacji i zdjęć pochodzi ze stron plejada.pl i redcarpet-fashionawards.com <polecam>


Po raz pierwszy w historii prestiżowego festiwalu 18 maja, czyli jutro, odbędzie się Polską Noc "Luksus i Piękno". Zaproszeni są na nią ludzie biznesu i sukcesu, artyści, producenci, przedstawiciele kina i show-biznesu. Ekskluzywną kolekcję sukni wieczorowych „Wszechświat kobiet” zaprezentuje czołowa polska projektantka - Teresa Rosati.

fot. AKPA


2 komentarze:

  1. oj dla mnie najlepsza jest sukienka Umy Thurman, niesamowita. SJP i Bar Rafaeli też niezłe;)

    i biel rządzi! neony mogą sie schować:P

    OdpowiedzUsuń